FAQ – Odpovědi na nejběžnější kladené otázky Grillbot

Ne, Grillbot je designován pro pravidelné čištění grilu po skončení grilování. Čím více jej budete používat, tím lépe Váš gril vyčistí.

Zavřete víko nebo dvířka grilu. Víme, že je těžké odolat sledování Grillbot při práci, nechte se však překvapit a vydržte, dokud Grillbot nebude s čištěním hotov. Poté teprve otevřete víko či dvířka grilu. Nepoužívejte Grillbot na gril bez dvířek či víka, neboť může dojít k jeho pádu a poničení.

Grillbot má vestavěný senzor a zvukový alarm, kterým Vás Grillbot upozorní a vypne se, pokud je gril příliš horký. Otevřete gril a nechte jej zchladnout před použitím Grillbot. Doporučujeme vyčkat 10-20 minut po skončení grilování.

Ano, Grillbot můžete používat na všech zmíněných druzích grilovacího roštu a různých typech grilů.

Stejně jako ruční kartáč, může i Grillbot časem odstranit ochranný film grilovacího roštu. Můžete tomu zabránit použitím nejprve odmašťovače, a poté použijete Grillbot.

Mosazné kartáče jsou měkčí a hodí se lépe na rošty s povrchovou úpravou. Ocelové kartáče jsou tvrdší a hodí sen na ocelové nebo litinové rošty bez další povrchové úpravy.

Na tyto druhy roštů je důležité používat mosazné kartáče, neboť jsou měkčí a nepoškrábou povrchovou úpravu roštu.

Na tyto druhy roštů je vhodné používat ocelové kartáče, neboť jsou tvrdší, průmyslové třídy a pevnější, takže se kartáč dostane i hluboko do pórů v litině, kterou precizně vyčistí. Vlákna ocelového kartáče jsou pevná a tenká a vyčistí boky i horní část grilovacího roštu.

Tipy a triky

Jednoduše stiskněte tlačítko a Grillbot se postará o precizní vyčištění grilovacího roštu. Používejte Grillbot pravidelně, neboť čím častěji jej použijete, tím čistější bude Váš gril. Na hodně napálenou špínu nechte pracovat Grillbot delší čas. Pokud dojde k napálení grilovací omáčky nebo sýra na rošt, použijte nejprve odmašťovač, a poté Grillbot, dosáhnete tak lepšího výsledku čištění. Gril musí být umístěn na rovném povrch, aby mohl být celý povrch roštu vyčištěn. Aby Grillbot perfektně vyčistil gril, sám musí být čistý, proto je vybaven jednoduše sundavacími kartáči, které můžete nechat umýt v myčce na nádobí.